Szeptember 26-án cégcsoportunk is képviseltette magát a recruiTECH BLUE konferencián, ahol nemcsak standunkat találhatták meg az érdeklődők, hanem Kóródi Edit, senior HR business partner és sokszínűségi tanácsadónk egy előadást is tartott a megváltozott munkaképességű munkavállalók foglalkoztatása kapcsán.

Edit előadásában kiemelte, hogy a cégeknek bátrabbnak kellene lenniük a fogyatékossággal élő munkavállalók alkalmazásában, hiszen a megfelelő rugalmasság és a valódi inklúzió kulcsfontosságú a sikerhez. Rávilágított az integráció és inkluzió közötti különbségre, hangsúlyozva, hogy az inkluzív szemlélet mindkét fél igényeit figyelembe veszi. A konferencián kollégáink saját standdal is jelen voltak, ahol a látogatók egy teszt kitöltésével felmérhették vállalatuk sokszínűségét, illetve személyesen is találkozhattak egy megváltozott munkaképességű munkavállalóval, bővítve ezzel ismereteiket a témában.

Gyors kérdések Kóródi Edithez:

Miről szólt az előadásod?

„A célom az volt, hogy ösztönözzem a cégeket, hogy nagyobb bátorsággal tekintsenek a megváltozott munkaképességű emberekre, mint potenciális munkatársakra. A megváltozott munkaképességű munkavállalók foglalkoztatási adatai, és a tény, hogy a cégek milyen mértékű rehabilitációs hozzájárulást fizettek be 2023-ban, azt támasztja alá, hogy megtorpanás tapasztalható. A jól működő megoldások nem nélkülözhetik a rugalmasságot és a megújulást, de jogosan merülhet fel a kérdés, hogy ez miben ölt testet? Az integráció és inkluzió közötti különbség megértésével közelebb kerülhetünk a reálisan működtethető módszerekhez. Az inkluzív szemlélet mindkét fél elvárásait figyelembe veszi, ami kölcsönös alkalmazkodást eredményez. Példákat, melyek ezt a szemléletet követik, szerencsére már lehet találni. A konferencia témájához kapcsolódóan elsősorban a toborzáshoz és kiválasztáshoz kapcsolódó jó megoldásokat mutattam be.”

Miért ezzel a témával készültél?

„A megváltozott munkaképességű munkavállalók jelenléte a munkahelyeken még mindig alacsony, miközben a munkaerőpiacon egyre nagyobb a hiány.”

Mi jelenti a legnagyobb kihívást?

„Az előadásomban kitértem rá, hogy tapasztalataink szerint a munkáltatók érdekeltek abban, hogy minél több megváltozott munkaképességű munkavállalót foglalkoztassanak, mert számos külső és belső körülmény sarkallja erre őket. CSR szempontok, költségoptimalizálás, munkaerőkínálat bővítése, sokszínűség pozitív hatásai, személyes elköteleződés, beszállítói előny, márkaépítés, stb. Azonban nem rendelkeznek megfelelő ismeretekkel ahhoz, hogy elinduljanak, vagy nem mindig ismerik fel azoknak a már használt módszereknek az adaptálhatóságát, amelyeket más helyzetekben már sikerrel alkalmaznak.”

Mit szerettél volna elérni a hallgatóságban az előadásoddal?

„A megváltozott munkaképességű munkavállalók megszólítása, elérése, a szervezetbe való belépése kapcsán olyan gyakorlati példákat mutatni, melyek bővítik a lehetőségeiket, és ebből fakadóan növelik a cégek motivációját és elköteleződését az inkluzív foglalkoztatás iránt.”

Amennyiben Ön is nyitott a megváltozott munkaképességű munkavállalók foglalkoztatására, ismerje meg euChance programunkat!

 

2024. október 4.